in

Одговори со точно/неточно на овој квиз за Дизни (ТЕЖОК)

 • Прашање од

  Акторот кој го позајмил гласот за ликот Prince Eric имал само 16 години.

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Aurora се појавува само 15 минути во анимираниот филм Sleeping Beauty.

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Tangled е најскап анимиран филм кој некогаш бил направен.

  • Точен
  • Неточен
 • Прашање од

  Вистинското име на Boo од Monsters, Inc. е Jane.

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Moana е првиот оргинален анимиран филм на Дизни.

  • Точно
  • Неточно
 • Прашање од

  Дизни има 58 анимирани филмови.

  • Точно
  • Неточно

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote