in

Каде ќе ве испрати магичната капа? Во која куќа од Howarts припаѓаш? (ТЕСТ)

 • Прашање од

  Одбери милениче:

  • Мачка
  • Папагал
  • Зајак
  • Гуштер
 • Прашање од

  Одбери пијалок:

  • Кафе
  • Милкшејк
  • Топло чоколадо
  • Цеден портокал
 • Прашање од

  Која беше твојот омилен предмет во училиште?

  • Математика
  • Биологија
  • Хемија
  • Географија
 • Прашање од

  Одбери омилена магија од Harry Potter

  • Wingardium Leviosa
  • Expecto Patronum
  • Crucio
  • Occulus Reparo
 • Прашање од

  Што би понел на пуст остров?

  • Книга
  • Двоглед
  • Нож и јаже
  • Храна и вода
 • Прашање од

  Што би сакал најмногу да имаш?

  • Моќ
  • Знаење
  • Многу другари
  • Работа што ја сакаш

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote