in

За која професија сте родени? [ТЕСТ]

Profession isometric set of sixteen isolated people faceless characters representing different professions in appropriate uniform with shadows vector illustration

Со овој краток тест ќе ви доловиме за која професија сте родени! Ајде да почнеме!

 • Прашање од

  1. Изберете го вашиот пол

  • Машко
  • Женско
 • Прашање од

  2. Колку години имате?

  • -18
  • 18-24
  • 25-34
  • 35-44
  • 45-64
  • 65+
 • Прашање од

  3. Колку е вашата моментална плата?

  • 0-247 евра
  • 247-376 евра
  • 376-538 евра
  • 538+ евра
 • Прашање од

  4. Да речеме дека ќе се наградите себеси со некоја награда. Која би била таа?

  • Книга
  • Би купил/а безвредни работи од интернет
  • Би излегол/а на некоја забава
  • Нови алишта
  • Би ги заштедил/а парите
  • Би купил/а на некој близок
 • Прашање од

  5. Како би ве опишал вашиот газда?

  • Професионалец
  • Перфекциониста
  • Немам газда 🙁
  • Личност со потенцијал
  • Никако 🙁
 • Прашање од

  6. Избери го вашето омилено домашното милениче

  • Зајак
  • Мачка
  • Хамстер
  • Риба
  • Куче
  • Букалемун
 • Прашање од

  7. Каде би сакале да работите?

  • Хоум-офис
  • Плаза
  • Во мала интересна зграда
 • Прашање од

  8. Кој од долу наведените би сакала/а да ти биде колега?

  • Анџелина Џоли
  • Грегори Хаус
  • Барак Обама
  • Џејми Оливер
  • Зигмунд Фројд
 • Прашање од

  9. Каков тип на работник си?

  • Креативен
  • Помагач
  • Организатор
  • Пронаоѓач на идеи
 • Прашање од

  10. Што од долу наведените е задолжително во една канцеларија?

  • Да има ресторан во близина
  • Колегијалност
  • Удобна столица
  • Да биде блиску до дома
  • Храна
  • Нови компјутери
  • Лифт
  • Кафемат
  • Сите наведени 🙂

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote