in

Што?Што?

За време на короната, колку ви е битна хигиената!? [ТЕСТ]

Секако дека хигиената ни е важна на сите нас. Но дознај дали претеруваш на таа тема.

 • Прашање од

  1. Да почнеме од вашиот дом. Колку често го чистите вашиот дом?

  • Неделно најмалку два пати, еднаш ги чистам прозорците
  • На две недели правам темелно чистење
  • Кога веќе неможам да поминам од неред…
 • Прашање од

  2. Замисли ние дојдовме во твојот дом и во кујна случајно отворивме една фиока. Со каков призор ќе се соочиме?

  • Чистота!
  • Можеби малку прашина
  • Може да не ја отвориме?
 • Прашање од

  3. Последно кога го исчистивте шпоретот?

  • Ова утро
  • Минатиот викенд
  • Не се сеќавам
 • Прашање од

  4. Одговори чесно! Неделно колку пати ја пуштате машината за перење?

  • 1-2
  • 3-4
  • 5-6
  • 7+
 • Прашање од

  5. Последно кога ги сменивте постелнините?

  • Минатата недела
  • Минатиот месец
  • Не се сеќавам
 • Прашање од

  6. А тоалетот? Со кој интервал ги чистите лавабото и WC школката?

  • На два дена еднаш
  • Еднаш неделно
  • Кога ќе биде многу очигледно
 • Прашање од

  7. Користиш свои пешкири или заедно со другите станари?

  • Секој има свој пешкир
  • Обично различни, но некогаш мачно ми е
  • На кого е доволен еден пешкир?
 • Прашање од

  8. Завесите со кој интервал ги перете?

  • Еднаш месечно
  • На два месеци еднаш
  • Од пролет на пролет!

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote