in

СНЕЖНАТА БОРБА ГИ ЧИНЕШЕ 10.000 ФУНТИ! [ВИДЕО]

Двајца млади луѓе во Лидс беа казнети со 10.000 фунти (11.324 евра) за организирање масовни немири и со тоа кршење на мерките против епидемијата.

Полицијата во Западен Јоркшир казни млади момчиња на возраст од 20 и 23 години за организирање масовни немири во паркот на 14 јануари. За организацијата беа користени социјални мрежи, а на нив беа објавени снимки од настани.

Во полициското соопштение се наведува дека 23-годишникот бил казнет за кршење на мерките и во ноември минатата година.

Еден млад човек кој се претставил како Адам, 20-годишник, изјавил дека кластерите биле претежно студенти, пренесува Sky News.

Тоа беше олеснувањето што го посакувавме. Луѓето се смееја и тоа им беше потребно. Познавам многу студенти кои се крајно депресивни и под стрес поради онлајн испити. Менталното здравје е исто толку важно како и физичкото, а многу од нив немаат можност да направат нешто во врска со тоа – рече Адам.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote