in ,

Што?Што?

Снимка на „сирена“, морале да реагираат две држави (ВИДЕО)

Мери Мусиока од Муизенберг, Јужна Африка, со својата снимка собрала милиони прегледи на TikTok, а добар дел од следбениците биле убедени дека снимката е автентична. Таа потоа објавила ново видео во кое минувачите ја гледаат „сирената“ на брегот.

 

Друг инфлуенсер по име mSkinfluencebymsk се приклучил на приказната, тврдејќи дека снимката е автентична.

Се разбира, не било така. За целата ситуација се огласија и кениската и јужноафриканската полиција.

„Полицијата во Муизенберг нема сознанија за сирена што брановите ја исфрлија на брегот“, соопштила кениската полиција.

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote