in

Snoop Dogg со интересна изјава: Да не бев рапер ќе работев како христијански свештеник!

Дали некогаш сте се запрашале што би бил Снуп Дог доколку не би бил рапер? Сега популарниот музичар ни одговори на ова прашање. Раперот за време на гостувањето во популарното шоу на Џими Фелон, даде интересна изјава!

Имено Снуп призна дека доколку не станел рапер, неговата кариера ќе се одвивала во сосема различен правец. Тој изјави дека доколку не станел рапер ќе работел како христијански свештеник. Музичарот сменил неколку религии во неговата кариера, а во 2018 година повторно се врати на христијанството.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote