in ,

СлаткоСлатко

Дали со години погрешно користите мицеларна вода: Трик кој го воодушеви дури и шминкерот (ВИДЕО)

Сте користеле погрешно средство за отстранување шминка – еве што навистина треба да правите со влошки и мицеларна вода.

Можеби мислите дека отстранувањето на шминката е прилично сама по себе, но излегува дека можеби сте го правеле погрешно сите овие години.

Љубителката на убавината го сподели методот на користење на мицеларна вода и влошки и ги воодушеви своите следбеници.

Корисничката на TikTok покажа како ја нанесува водата за чистење на влошката, а потоа нежно ја дува од едната страна, додека другата создава меурчиња и пенлива конзистентност што потоа лесно може да се користи за да се избрише шминката од лицето.

Трикот ја импресионираше шминкерката Мередит Даксбери, која рече дека мора да го проба веднаш.

„Сега го пробувам ова. Дали само јас не знаев за ова, дали живеам под карпа“, рекла Мередит откако го пробала советот на девојката.

Таа била шокирана кога успеала.

 

@meredithduxbury

Is this the new way to use micellar water?! 🤔😳😂 ib: @Sarah🖤❤️

♬ original sound – Meredith Duxbury

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote