in

Сојунџу позитивен на Ковид-19!

Дефанзивецот на Лестер Сити, Чалар Сојунџо се тестираше позитивен на коронавирусот и моментално се наоѓа во самоизолација во Турција, потврди менаџерот на „Лисиците“, Брендан Роџерс.

Турчинот го пропушти дуелот на Лестер против Сити откако доби позитивен тест по враќањето од репрезентативните обврски.

„Се надевам дека ќе се врати наскоро, во постојан контакт сме со турската федерација. Повеќе турски репрезентативци добија позитивни тестови и тој мора да помине одреден период во самоизолација“ потврди Роџерс.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote