in ,

Што?Што?

ШОК НА GOOGLE MAPS! Се појави ЦРНА ДУПКА, а сите се прашуваат САМО ЕДНО

Ова не е прв пат луѓето да видат необични работи на Google Maps, а овој пат се појави нешто што наликува на црна дупка, што поттикна многумина да креираат различни теории на заговор.

 

– Што е ова? Не ни личи на остров – напиша еден корисник на Редит.

 

Некои луѓе мислат дека ова е тајна нова база. Наводно се работи за тајна локација, која требало да остане цензурирана.

Подоцна следеше разочарување кога се дозна дека Google Maps е остров кој има густа шума околу себе, па изгледа чудно кога се гледа од далечина.

– Она што е црно на фотографијата е всушност темно зелено. Тоа е многу густа шума од тропски дрвја Писоние – напишал еден од корисниците на Редит.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote