in

СлаткоСлатко Што?Што?

Галантен обожавател на хот дог: Изеде два, а потоа им остави бакшиш од 16.000 долари на работниците!

Обично беше недела попладне пред две недели кога еден човек влезе во ресторан во американскиот град Њју Хемпшир, седна во градината и нарача и изеде две хот дога, а потоа остави бакшиш од дури 16.000 долари.

Покрај хот дог, тој нарача чипс, кока-кола, пиво и чаша текила, кои најпрво ги плати 37 долари, а потоа даде16.000 долари, објави CNN.

– Не трошете ги наеднаш – се пошегува човекот во разговор со келнерката, рече Мајк Зарела, сопственик на ресторанот.

 

Келнерката не ја погледна сумата сè додека клиентот не и даде знак да ја погледне сметката.

– Кога погледна на врвот, се шокираше. Таа рече ” О Боже, не не, ова е само лудо. Девојчињата потоа заминаа и му се заблагодарија на клиентот. Тие беа среќни – додаде Зарела.

Бакшишот беше оставен на 12 јуни, но Зарела досега не ја сподели приказната, бидејќи сакаше да види дали ќе помине исплатата.

Кога ја виде, ја објави сторијата на Фејсбук и разговараше со новинарите на CNN.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote