in

ШОКАНТНИ ПОДАТОЦИ: Еднаков е бројот на смртни случаеви на медицински сестри во пандемијата со оние од Првата Светска Војна!

Смртните случаи на медицински сестри предизвикани од корона вирусот се еднакви на смртните случаи на медицински сестри предизвикани од Првата Светска Војна, објави Интернационалната унија на медицински сестри. Во последните податоци се пресметува дека 1,500 медицински сестри го загубиле животот поради корона вирусот низ целиот свет.

Истиот број на медицински сестри го загубиле животот во Првата Светска Војна која траела 4 години. Унијата изјави дека оваа бројка е мошне поголема бидејќи податоците пристигнуваат само од 44 држави низ светот. Но фактот дека е еднаков бројот на смртни случаи во овие 2 различни периоди е шокантен.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote