in

Шокантно откритие во Вухан, Кина!

Од оздравените пациенти кој боледуваа од коронавирусот изминатиот период во Вухан, Кина помалку од 4% имаат антитела против короната со што тактиката за стекнување на групен имунитет против вирусот без користење на вакцината се става во прашање, беше објавено во анализата направена од JAMA Network Open.

Откритието сугестира дека луѓето кој биле заболени од короната, но не покажувале силни симптоми можно е да не развијат имунитет за вирусот. Терминот групен имунитет се однесува на тоа кога поголемиот број на популацијата станува имун на вирусот и тој полека изчезнува. Но сето тоа паѓа во вода според најновите информации.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote