in

СОЛЕНА торта од палачинки и шунка! Идеално предјадење, декоративно и ВКУСНО! (РЕЦЕПТ)

Палачинките се омилено уживање на многумина, а можете да ги подготвите како предјадење.

Состојки:

  • 7 палачинки – 3 кисели краставички – 3 варени јајца – 200 гр шунка – 200 гр сирење – 200 гр сирење – 200 гр мајонез – 200 гр кисело млеко – 1 лажица сенф

Подготовка:

Измешајте мајонез, кисело млеко и сенф и намачкајте на секоја палачинка. По ширењето, ставете ситно исечкана или рендана шунка, сирење, јајце, краставица, сирење На крај, премачкајте ја целата солена торта одозгора и од сите страни и украсете по ваш вкус. Богата солена торта со палачинки е подготвена!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote