in

Оле Гунар Солскер останува во Манчестер до 2024!

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскер потпиша нов договор со клубот со кој ќе остане до 2024 година.

Норвежанецот, 48, го замени Жозе Мурињо на клупата на Јунајтед во март, 2019 година откако тој беше отпуштен. Тој го водеше Јунајтед до второто место во Премиер лигата минатата сезона и финалето на Лигата на Европа.

Солскер изјави дека потпишувањето на новиот договор за него преставува чест. „Ние сме најсигурни во себе од кога било досега. Под водството на Оле веруваме дека можеме да достигнеме нови успеси“ изјави спортскиот директор на клубот Ед Вудвард.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote