in

Анимирана серија за популарниот Sonic пристигнува на Netflix

Популарната серија за брзоногиот еж Sonic насловена Sonic Prime пристигнива на стриминг платформата Netflix.

Серијата ќе се состои од 24 епизоди и ќе биде наменета за деца, семејства и долгогодишни фанови на ликот на Sonic. Во серијата Sonic со неговата брзина ќе се обиде да го спаси универзумот.

Овој популарен еж, најпрвин се појавил во видео игра во 1991 година, и веднаш стана глобална забавна икона.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote