in

Саутемптон без премногу мака се најде во полуфиналето на ФА купот!

Саутемптон успеа да ги надмине нивните проблеми во Премиер Лигата и стигнаа до полуфинале во престижниот ФА куп откако со „пола гас“ ја победија екипата од Чемпионшипот, Бурнемонт,

Нејтан Редмонд беше главниот играч во победата на „Светците“, постигнувајќи два погодоци и една асистенција. Саутемптон поведе во 37 минута преку Џенепо. Редмонд ја дуплираше предноста пред истекот на првото полувреме, а во 59 минута го постигна својот втор погодок и стави точка на натпреварот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote