in

Совршен ручек за 20 минути: Шницли во неутрална павлака и сенф се вистински деликатес!

Ако се прашувате како да направите шницли без да бидат суви, обични, без сос …, накратко речено- непривлечно, еве го решението – рецепт на германски готвач.

Потребни состојки:

  • 4-6 поголеми шницли од говедско месо (или некое друго месо)
  • 4 лажици супа или вода
  • 4 лажици крем за готвење
  • 2 кисели краставички
  • 2 лажици сенф
  • 2 лажици масло
  • сецкан магданос
  • сол,
  • пипер
  • сув зачин

Начин на подготовка:

Исчукајте ги шницлите , зачинете со сол, бибер и суво зачинување и пржете ги на висок оган со 2 лажици масло. Извадете ги и држете ги покриени на топло место.

Потоа истурете супа или вода во тавата каде што се пржеше месото. Додадете павлака за готвење и промешајте.

Исечете кисели краставички на мали коцки, а потоа измешајте ги во павлака и промешајте. Додадете сенф, сецкан магдонос, па зовријте и зачинете по желба.

Вратете го испечениот бифтек во сосот, промешајте и послужете го веднаш.

Послужете со прилог по ваш избор – малку издинстан зеленчук, тестенини, пире од компири, ориз … и салата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote