in

Сојунџу можно е да биде надвор од терените 3 месеци

Дефансивецот на Лестер Сити, Чалар Сојунџу можно е да пропушти 3 месеци поради повредата изјави менаџерот на Лисиците, Брендан Роџерс. Централниот бек, 24, го порпушти натпреварот што се одржа во сабота измеѓу Лестер и Астон Вила во кој како победник искочи Вила со голот на Баркли во судиското надополнување.

Сојунџу заработи повреда на препоните за време на репрезентативната пауза додека настапуваше за Турција. Тој започна 4 од 4 натпревари на стартот на сезоната за Леичестер, а минатата сезона одигра 34 од можни 38 во Премиер Лигата. Роџерс изјави дека отсуството на Турчинот ќе биде голем хендикеп за Лестер.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote