in

Убава личност која спасува куче кое било изложено на -54 степени во Јакутија, едно од најстудените места во светот! [ВИДЕО]

Офицер кој работи во кујнскиот дел од градската болница презеде акција откако го слушна гласот на кучето делумно замрзнато на -54 степени. Сфаќајќи дека не може да го спаси леденото куче сам, службеникот побарал помош од жителите.

Изненадени од ситуацијата на кучето, кого го третираше ветеринарот, властите рекоа: “Беше пред замрзнување. Навремената интервенција му го спаси животот. Чудо е што преживеа и покрај мразот”. Беше наведено дека кучето е во сопственост на вработен во болницата, кој ја направил првата интервенција слушајќи го неговиот глас.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote