in

Спинацола ќе ги бодри своите сонародници од трибините!

Играчот којшто блесна на ова Европско првенство, Леондардо Спинацола доживе повреда на Ахиловата тетива во четвртфиналето и турнирот за него беше завршен.

Тој неодамна објави на социјалните мрежи дека за време на финалето ќе ги бодри своите соиграчи од трибините на Вембли. „Ќе бидам на трибините и ќе навивам за моите соиграчи“.

„Знам дека ова ќе биде тежок натпревар и дека Англичаните имаат предност на домашен терен, но тоа само не мотивира уште повеќе да победиме. Доколку триумфираме, ќе бидам на теренот да прославам со моите сонародници“ изјави Спинацола.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote