in

Спречен атентат врз кандидатот за претседател на САД Џо Бајден

Жителот на Северна Каролина Александер Хилел Треисман бил уапсен во Мај оваа година во Канаполис откако планирал да го убие кандидатот за претседател на САД Џо Бајден, според протечените најнови информации.

Ова е втор спречен обид за атентат врз Бајден за кој јавноста е известена. Судијата одлучи да го задржи Треисман зад решетките поради други обвиненија, но според најновите докази тој е осуден поради обид за тероризам и убиство.

Треисман бил паркиран со неговото комбе на паркинг близу Канаполис и поради сомнеж од страна на вработените полицијата била повикана. Откако пристигнале на местото, полицајците пронашле оружје и експлозиви во неговото возило.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote