in

Вака изгледаше спуштањето на роверот на Марс! (ВИДЕО)

Роверот на НАСА именуван „Истрајност“ без поголеми потешкотии слета на површината на Марс. НАСА сега објави и видео кое ни покажува како изгледаше спуштањето на роверот. Тоа можете да го погледнете во видеото:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote