in , ,

WTFWTF Што?Што?

Србите излегоа на улица во Мелбурн со поддршка за Ѓоковиќ

Српските навивачи протестираа пред хотелот каде што се сместен Новак Ѓоковиќ во Мелбурн во очекување на одговор по однос на жалбата на адвокатскиот тим на тенисерот кој доби забрана за учество на Австралија Опен.

Пред хотелот Парк, повеќе навивачи решија да го искажат своето незадоволство играјќи оро.

Ѓоковиќ утрово ќе биде сослушан пред Федералниот суд во Мелбурн откако му беше одбиена визата по добиеното медицинско иземање кое првично беше доволно за тој да може да настапи на Австралија Опен.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote