in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Најдобро и ефтино средство за прочистување на црниот дроб

Докторите советуваат дека сите оние што често јадат масна, презачинета храна, би требало да направат детоксикација на црниот дроб.

Нутриционистите им препорачуваат на сите оние што неретко консумираат обилни оброци, да си постават ограничување и да не претеруваат постојано со јадење. Освен тоа, луѓето што обожаваат тешка храна, особено гурманите, би требало дополнително да внимаваат на црниот дроб и редовно да спроведуваат детоксикација на овој важен орган, и тоа на многу едноставен начин.

Докторите сметаат дека најефикасен за тоа е чајот од млечка, а нагласуваат и дека во него добро е да се додадат следниве состојки:

  • прополис
  • полен
  • ѓумбир во прав
  • цимет
  • лимон

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote