in

Што?Што?

СРЕЌА ВО НЕСРЕЌА! Исчезнатото дете го пронашол новинар испратен да направи сторија за исчезнувањето!

Child girl in adults world vector flat illustration. Cute cartoon kid get lost surrounded by huge human legs isolated on white. Concept of overcoming difficulties, adoption, helpless and loneliness

Дете кое исчезнало во Италија го пронашол репортерот кој бил испратен на терен да ја раскаже приказната за неговото исчезнување, на седум километри од куќата на момчето.

Момчето старо една година и девет месеци последен пат е видено во понеделникот вечерта, а неговите родители го пријавиле дека исчезнал следниот ден, пишува Би-Би-Си.

Новинар од италијанскиот радио сервис RAI, Џузепе ди Томазо, слушнал звуци како доаѓаат од клисурата близу патот, додека се возел кон нивниот дом.

Ди Томазо запре автомобил карабинери што минуваше покрај него.

Командантот Данило Чикарели се спушти на падина длабока 25 метри.

„Слушнав појасни звуци и очекував да излезат некои животни. Наместо тоа, Никола излезе и рече „мама“. Беше убаво чувство “, рече Чикарели.

Детето е пренесено во болница и се пријавува дека е во добра здравствена состојба.

За момчето се верува дека се разбудил во текот на ноќта и излегол од куќа во село во близина на Фиренца.

Во потрагата што следеше беа вклучени 1.000 спасувачи, вклучувајќи полиција, пожарникари и планинска служба, како и еден хеликоптер.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote