in

WTFWTF УбавоУбаво

Станот во кој некогаш живееше Лејди Гага! [ФОТО]

Пејачката и актерка Лејди Гага денес поседува недвижен имот, што воопшто не изненадува, со оглед на успесите што ги има од почетокот на нејзината кариера. Сепак, нејзиниот простор за живеење не бил секогаш толку бајковиден.

Стефани Германота, како што вели нејзиното вистинско име, семејството обезбеди елитни училишта во нејзиниот роден Њујорк, но таа еднаш изнајми скромен стан. Токму овој простор на улицата „Стантон 76“ е тема на денешниот текст, бидејќи најдовме фотографии како доказ за горенаведеното. Во моментов е потребно да се издвојат 1.660 евра месечно за тоа, а повеќе детали можете да дознаете подолу.

Станува збор за станбен простор изграден пред војната, кој е во одлична состојба, а сопствениците во огласот за изнајмување навеле дека Лејди Гага е една од поранешните станари. Украсен е со дрвени подови, пространа дневна соба, во чии рамки има мала кујна со таван од кој доаѓа директна сончева светлина. Кога станува збор за спалната соба, таа има два прозорци и вградена гардероба. Сега е незамисливо како разноврсната уметница и поп-starвезда успеа да ја смести целата своја гардероба на тој простор.

Лејди Гага остана во овој стан околу 3 години, пред да го издаде својот деби албум The Fame. Наскоро стана препознатлива низ целиот свет и соодветно се одлучи на попривлечна локација, во близина на Централ парк. Цената на новиот луксузен стан беше зачудувачки 18.200 евра месечно, а пејачката потоа ја одбра Калифорнија за својот дом, каде што поседува прекрасна куќа. Сега ве оставаме со фотографиите од нејзиниот прв стан, со коментар дека го стекнала своето богатство чекор по чекор, во согласност со кој се сменил нејзиниот простор за живеење, кој можел да си го дозволи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote