in

Проверете дали ги имате дома ОВИЕ предмети и ВЕДНАШ збогатете се! (ФОТО)

Храна што повеќе не се произведува во оргиналното пакување

Колекцинерите честопати плаќаат огромна сума на пари за огранични производи од минатото. На фотографијата се енергетските пијалоци Геторејт од колекцијата на Мајкл Џордан кои се продаваат за 17 илјади долари!

Први, ретки изданија на книгите

Првото изданије на легендарниот Хари Потер е објавен во 500 примероци со печатна грешка во неговото име. Овие книги се продаваат за 43 илјади фунти!

Ретки модели на мобилни телефони

Првата iPhone генерација или пак ретки модели на мобилни од 80тите и 90тите години се продаваат за илјадници долари на интернет.

Стари конзоли за видео игри

Стари конзоли за видео игри можат да се продадат за солидна сума доколку се во добра состојба. Популарниот GameBoy се продава за 6.500 долари на е-продавниците како што е eBay.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote