in

Chris Pratt ќе ја повтори својата улога Star Lord во филмот “Thor: Love and Thunder”

Star Lord и Thor, кој ги играат двата популарни актори со име Chris, ќе се спојат за уште една авантура наречена “Thor: Love and Thunder”. Ликот на Chris Pratt од “Guardians of Galaxy” ќе се појави во четвртиот филм на Thor заедно со Chris Hemsworth, Natalie Portman (која се приклучува на франшизата прв пат по 2013), Tessa Thompson и Christian Bale.

Деталите за приказната на најновиот филм на Thor се добро чувана тајна, но овој кастинг и повторување на улогата на Star Lord не не изненадува, бидејќи последен пат Thor го видовме како се качува во вселенскиот брод на Star Lord на крајот на “Avengers: Endgame”. Се шпекулира дека и ликот на Vin Diesel, вонземјанинот кој има облик на дрво Groot, исто така ќе се појави во филмот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote