in

СмешноСмешно

СТАРИЦАТА И СЕСТРИТЕ ОД СТАРЕЧКИОТ ДОМ! [ВИЦ]

Остарела некоја жена, па децата една вечер ја однеле во старечки дом, за подобро да се грижат за неа. Утрото, две сестри ја станале старата, ја избањале, ја облекле, ја најале и ја седнале на столица на терасата со поглед на прекрасна цветна градина.
Поминало некое време, старицата почнала да се наведнува на едната страна. Го забележале тоа сестрите, притрчале и одма ја исправиле. Поминале уште пет минути, ете ја пак старата пак се наведнува сега на другата страна.
Пак притрчале сестрите и ја исправиле. Така си правеле они некое време додека не дошле децата на жената.
Децата ја прашале мајка си:
–„Како си мамо, се грижат ли за тебе добро, ти се допаѓа ли местово?„
–„Абе добро е се, супер е, само од сабајле не ми даваат да прднам!„

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote