in

Стеф Кари го обори рекордот на франшизата и го симна Вилт Чемберлејн од престолот!

Стеф Кари испиша историја и стана најдобар стрелец на сите времиња на Голден Стејт Вориорс во победата над Денвер Нагетс во која успеа да постигне неверојатни 53 поени. Ова е 9ти негов натпревар во кариерата во кој има постигнато над 50 поени.

Кари, кој се приклучи на тимот на Вориорс во 2009 преку драфтот, сега е најдобар стрелец на екипата со 17,818 поени. Од врвот го симна легендарниот Вилт Чемберлејн кој има постигнато 17,783 за Вориорс.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote