in

Стерлинг и Кејн мајсторски! Англија во четвртфинале!

Англиските фудбалери се пласираа во четвртфиналето на Европското првенство, тие на Вембли го совладаа големиот ривал Германија со резултат 2:0 (0:0). 

Исклучително тежок натпревар во Лондон, во кој немаше многу реални можности, решија Рахим Стерлинг и Хари Кејн со головите во 75-та и 86-та минута за пласман на Островјаните меѓу осумте најдобри селекции на ЕУРО и неславното збогување на Јоаким Лев од германската клупа.

Дел од одговорноста за ваквиот исход е на напаѓачот на елфот, Томас Милер, кој пропушти неверојатна шанса неколку моменти по водечкиот гол на Англичанецот.

Социјаллните мрежи се преплавија со реакции по промашувањето на скоро сигурната шанса!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote