in

Stevie Wonder се пресели во Гана бидејќи Америка е премногу расистичка!

Stevie Wonder ќе се сели во Гана заедно со целото негово семејство, а причината за тоа е расната нееднаквост во САД, како што вели тој. Музичката легенда претходно ја наговестуваше преселбата во Африканската држава во неколку негови инервјуа во изминатите години.

Седумдесет годишникот, кој е добитник на Греми наградата 25 пати, сега е одлучен да се пресели во Гана. Амбициите за преселбата на музичарот во оваа држава можат да се видат уште во далечната 1974 кога на е еден од неговите концерти стоеше слоганот „Stevie Wonder планира да се пресели во Африка“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote