in

ЦЕЛА АМЕРИКА СЕГА ГЛЕДА ВО НЕА: Што ќе стори Иванка по заминувањето на Трамп?

Иванка Трамп бара нова работа.

Вработена во Белата куќа, каде работи како советник на претседателот, односно нејзиниот татко Доналд Трамп, Иванка Трамп сега ќе мора да најде нова работа, според Гардијан.

Пред сегашното вработување, таа го надгледуваше развојот и купувањето на компанијата за недвижнини на нејзиниот татко, Организацијата Трамп, и имаше модна линија.

Таа се појави и како судија во бордот на директори во реалното шоу „Трагар“ на Трамп.

Но, нејзината улога во Белата куќа и фактот дека практично целата нејзина професионална историја е поврзана со нејзиниот татко, го покренува прашањето: Што ќе прави сега?

Иако Иванка веројатно би можела да се врати во организацијата на Трамп, тоа можеби не е најстабилната работа кога нејзиниот татко ќе ја напушти функцијата, пишува Гардијан.

Обвинителството на Окружниот Менхетн ги истражува даночните пријави на Трамп во „сложена финансиска истрага“, претходно во своето барање се повикуваше на јавни извештаи за наводно „обемно и долготрајно криминално однесување во организацијата на Трамп“

Сепак, постојат гласини кои тврдат дека некои деловни можности ја чекаат Иванка Трамп.

Магазинот ОК пишува дека семејството Трамп добило „многу реални ТВ-понуди“ пред да заврши гласањето – и дека Иванка била особено барана.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote