in ,

Што?Што?

Што се случува кога ќе истурите Кока-Кола во резервоарот? (ВИДЕО)

Ова момче реши да провери што ќе се случи ако истури 2 литри Кока-Кола во резервоарт на моделот BMW 320i …

Дали автомобилот ќе работи ако во него се истурат 2 литри газиран сок? Момчето од каналот на Youtube „TechRax“ реши да провери. Тој купил модел БМВ 320i за 1000 долари и во него истурил цело шише Кока-Кола. Во автомобилот имаше неколку литри гориво, така што односот на Кока-Кола и гориво беше приближно 50:50.

На почетокот автомобилот работеше сосема нормално, но по само 60 секунди почнаа да се слушаат разни звуци, а на крајот моторот престана да работи целосно. Автомобилот бил однесен за поправка што чинел околу 1300 долари, што значи дека поправката била поскапа од самиот автомобил, што дополнително значи дека не треба да пробувате вакви работи, освен ако не сакате да го уништите вашето метално милениче.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote