in

Што се случува со Дрим-тимот?! Два порази во три дена!

Американските кошаркарски репрезентативци повторно го шокираа светот.

Екипата на САД, којашто има освоено дури 15 златни медаљи на Олимписките игри во минатото, загуби од Австралија во Лас Вегас на подготвителниот натпревар за престојните ОИ кој ќе се одржат во Токио.

Ова е прв пат во историјата на САД кошаркарската екипа да забележи два последователни порази. Помеѓу 1992 и 2021, екипата загуби само два натпревари, а сега исто толку загуби за само 3 дена. „Од овој пораз можеме да извлечеме само позитивни работи“ изјави тренерот Грег Попович.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote