in

ТаженТажен

Страшна вест за Селтикси: Браун ја заврши сезоната!

Бостон Селтикс ќе биде значително ослабен на крајот од регуларниот дел од сезоната и плејофот – тимот од Масачусетс нема да може да смета на aleејлен Браун, кој ќе мора да го пропушти остатокот од сезоната поради повреда на левиот зглоб , според американските медиуми.

Како што се наведува, прегледот покажал дека Браун го скинал лигаментот, па затоа ќе биде потребно подолго закрепнување.

Во тековната сезона, Браун има просек од 24,7 поени, 6 скока и 3,4 асистенции по натпревар, и ова е најдобрата сезона во неговата кариера.

Сектиците се седми на табелата во Источната конференција со резултат 35-33 и многу е можно да играат во плејофот.

Браун е во лигата од 2016 година, кога Селтикси го избраа на третото место на драфтот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote