in

Страв од ковид-19 ! После Арсенал и Интер го откажаа патувањето во САД!

FILE PHOTO: Soccer Football - Serie A - Inter Milan v Sampdoria - San Siro, Milan, Italy - May 8, 2021 General view outside the stadium before the match REUTERS/Alessandro Garofalo/File Photo

Откако Арсенал се повлече од Купот на Флорида поради голем број позитивни случаи на коронавирус и милански Интер, официјално одлучи да не патува во САД.

Шампионот на Италија требаше да игра со Арсенал во Орландо во недела на 25 јули, а победникот од тој дуел ќе се сретне со подобриот тим од мечот Евертон – Milionarios три дена подоцна.

„Интер потврдува дека нема да патува во САД на Купот на Флорида поради тековните ризици поврзани со меѓународните патувања како резултат на ширењето на пандемијата, ризици поради кои Арсенал веќе се повлече од конкуренцијата“, се вели во соопштението кажа.

Нероаurурите веќе беа загрижени да заминат во САД, по сè повеќе потврдени случаи на коронавирус, особено во Флорида.

Останува да видиме дали Евертон и Милионерите ќе го одиграат закажаниот дуел во Орландо.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote