in

Стромболи и Филикуди – Овие острови се ефикасни афродизијаци!

Островите Стромболи и Филикуди од Италија, каде има активни вулкански движења, неодамна започнаа да се преплавуваат од туристи, верувајќи дека имаат афродизијачки ефекти.

Италија е дом на најактивните вулкани во Европа. Вулканите како Везув, Етна и Стромболи веројатно ќе бидат во функција во секое време. Ова особено претставува голема закана за луѓето кои живеат во јужниот дел на земјата.

Населението во Стромболи, кое имигрирало многу поради експлозии на вулканите низ историјата, е значително намалено. Сепак, островот неодамна се најде на агендата од многу поинаква причина.

Стромболи успеа да го привлече вниманието на туристите, бидејќи некои луѓе тврдат дека островот ја зголемува сексуалната моќ. Покрај тоа, интересот се зголемува од ден на ден.

Филикуди е уште еден мал остров кој ја доживеа истата судбина со Стромболи. Како Стромболи, ова е вулкански остров крај брегот на Сицилија.

Овој афродизијачки ефект, за кој се верува дека го носат и островите, стана тема што честопати ја третираат локалните администратори во студиите за туризам.

Луѓето кои веруваа дека топлите води што се хранат со лава заздравуваат и ја зголемуваат сексуалната желба, направија островот Стромболи пак да заживее.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote