in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Стручни совети за внатрешно уредување: Детали кои внесуваат доза гламур во вашиот дом

Сите сакаме просторот во кој живееме, било да е тоа стан, куќа или нешто друго, да изгледа најдобро и да се чувствуваме удобно во него.

Доколку сакате да додадете доза на гламур во вашиот дом или сакате тој да изгледа луксузно, експертите за внатрешни работи имаат неколку совети.

На веб-страницата zadovoljna.hr споделуваат 10 совети за сите оние кои сакаат нивниот дом да изгледа поскап отколку што всушност е.

Користете неутрални тонови.

Украсете го просторот со растенија.

Додадете златни детали (украси, свеќници, подметачи ().

Измешајте различни текстури.

Инвестирајте во украсни перници.

Додадете ѕид од галеријата.

Инвестирајте во килим.

Отстранете ги непотребните парчиња.

Надградете го вашиот дом со миризливи украси како свеќи и темјан.

Изложете антиквитети, доколку ги имате.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote