in

Луис Суарез објасни зошто постигнатите голови ги прославува со бакнување на трите прсти! [ВИДЕО]

Луис Суарез, напаѓачот на Атлетико Мадрид, според многу проценки, е најзаслужен затоа што „јорганџиите“ се на врвот на Примера, па затоа тој е постојано во центарот на вниманието на јавноста. Во кратко видео, тој објасни зошто секогаш слави голови со три кренати прсти.

На крајот на минатата сезона, проценката на Барселона беше дека Суарез е зрел за старо железо, и тој најде уште една младина оваа сезона.

Во Атлетико, тој одигра 25 натпревари во сите натпреварувања и веќе постигна 16 погодоци.

Секој од тие голови се славеше на ист начин. Суарез секогаш крева три прста, ги бакнува и потоа ја бакнува тупаницата.

„Три прста ги претставуваат моите деца Делфин, Бенџамин и Лаутар. Потоа ја бакнувам тетоважата што ја направив за сопругата“, рече Суарез.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote