in

Суарез стигна до 500 погодоци во својата кариера!

Atletico Madrid's Uruguayan forward Luis Suarez gestures during the Spanish league football match Club Atletico de Madrid against Granada FC at at the Wanda Metropolitano stadium in Madrid on September 27, 2020. (Photo by GABRIEL BOUYS / AFP) (Photo by GABRIEL BOUYS/AFP via Getty Images)

Луис Суарез го постигна својот 500ти гол во својата кариера откако лидерите во Ла Лигата го победија Алавес со минимално водство. Уругваецот стигна до јубилејната бројка откако центаршутот на Трипие го претвори во гол.

Ова е негов 19ти гол во дресот на Атлетико Мадрид. Тој има 198 погодоци за Барселона, 82 за Ливерпул и 63 за Уругвај. Најзаслужен за вчерашната победа на Атлетико беше голманот Облак, откако одбрани пенал при крајот на натпреварот и му овозможи на својот тим да се најде 4 бода над Барселона.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote