in

Суарез реагираше на доаѓањето на Агуеро на „Камп Ноу“

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Луис Суарез го напушти „Камп Ноу“ минатото лето, бидејќи се проценуваше дека тој е стар и дека помина времето.

Уругваецот е само една година постар од Серхио Агуеро, кој во понеделникот потпиша договор со Каталонците до крајот на сезоната 2022/23. и кој ќе биде еден од адутите во борбата за сите трофеи.

34-годишниот Суарез, како слободен агент од Барселона, замина во Мадрид и многу им помогна на „јорганџиите“ да ја вратат титулата на стадионот „Ванда Метрополитано“.

„Запознавањето со најдоброто е секогаш сериозен предизвик. Кун игра на највисоко ниво веќе подолго време и даде важен придонес за сите екипи во кои беше “, рече Суарез и продолжи:

„Himе биде одлично за него да игра со најдобрите во светот. Тој е пријател со Месијата. Го видов Серхио на скара кај Лео. Многу сум среќен за него и за Барселона која доби таков напаѓач. Агуеро е одличен играч “.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote