in

НервозенНервозен

БИЗАРНО! Припрема за судниот ден! Ги малтретираат своите деца за да бидат спремни за тој ден!

Родители, членови на сектата кои веруваа дека се ближи Судниот ден, ги малтретираа своите деца „за да ги подготват за крајот на светот“, пишува агенцијата Аги.

Полицијата во Рим соопшти дека уапсиле насилни родители.

Утврдено е дека родителите – 51-годишен татко, 41-годишна мајка, подготвувајќи се за крајот на светот, ги подложиле своите деца на екстремно насилство, удирајќи ги со нозете, рацете и сите предмети што биле при рака во куќата.

Децата беа разбудени во три часот навечер и принудени, дури и најмладите, да работат напорно на нива, принудени да постат неколку дена по ред, спречени да пијат вода, а родителите пиеја многу вода исто време „да се исчистат телото и душата.“ пред денот на судот.

Секој отпор на децата се казнуваше со дополнително насилство.

Полицијата интервенираше откако една ќерка побара помош преку таканаречениот „син телефон“, број што беше утврден точно за да можат оние кои немаат друг начин да се заштитат, да побараат помош од институциите.

Децата се сместени во социјална установа, таткото е во затвор, а мајката е во домашен притвор со обврска секој ден да се јавува во полиција.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote