in

Судијата му се извини на Роналдо откако не му го призна голот против Србија!

Судијата кој го судеше натпреварот помеѓу Португалија и Србија во саботата му се извини на Роналдо и на тренерот Фернандо Сантос поради катастрофалната грешка која ја направи на самиот финиш од натпреварот.

Во последната минута од натпреварот Роналдо упати шут кон голот на Србите, но Александар Митровиќ успеа да спаси. По снимката, беше очигледно дека топката ја помина гол линијата, но судијата не досуди гол и ги оштети Португалците.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote