in

Судир меѓу полицијата и навивачите на збогувањето на Марадона [ВИДЕО]

Збогувањето со легендарниот Диего Армандо Марадона ја одбележа пресметката меѓу полицијата и навивачите кои дојдоа да му оддадат почит на својот идол.

Ковчегот на Марадона е изложен во „Розовата куќа“, пред која се собра бескрајна маса луѓе. Сите сакаат да се збогуваат со големиот Диего, затоа владее голема напнатост пред зградата на Претседателството.

Од страв дека нема да можат да му оддадат почит на легендарниот фудбалер, навивачите неколку пати ја пробија заштитната ограда и влегоа во сериозен клинч со полицијата.

Погледнете како тоа изгледаше:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote