in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Малина смути

Освежителен пијалок со малини.

Состојки:

– 1 банана
– Сок од портокал
– 100 гр јогурт
– 50 гр малини
– 1-2 коцки мраз по желба

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер, измешајте додека не добиете хомогена смеса.

Истурете во чаша, а потоа додадете неколку малини како украс.

На здравје!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote