in ,

УбавоУбаво СлаткоСлатко

СУПЕР ПОЈАДОК: Здрав оброк што ќе ви обезбеди доволно енергија за целиот ден!

Толку лесен рецепт, што дури и почетниците во кујната можат да успеат

 

Овој појадок има малку калории, и е полн со витамини и есенцијални хранливи состојки за почеток на денот. Лесно и брзо се подготвува, а вкусот ќе ве воодушеви.

 

За подготовка ќе ви требаат:

 

Домат
Кромид
50 гр моцарела
3 јајца
така, бибер
Мајонез или некој друг прелив
Маслиново масло
Сирење

Подготовка:

 

Излупете домат, изрендајте и ставете парче лук . Потоа додадете го целото јајце, зачинете и изрендајте малку сирење.

 

Подмачкајте ја тавата со маслиново масло, наредете ги доматите и печете на 200 степени 25 минути.

 

Погледнете ја целата постапка на видеото:

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote