in

Што?Што?

Најсилен ПРИРОДЕН АНТИБИОТИК во комбинација со мед и лимон кој ги брише брчките и го зачувува здравјето

Познато е дека лукот е моќен додаток во исхраната за кој се покажа дека е особено силен во борбата против инфекциите, ефикасно штити од патогени бактерии, вируси и паразити отпорни на лекови, а исто така е добар и од габични инфекции, а потоа најдобро се јаде свеж. Во варена форма, подобро е за заштита на крвните садови.

Сепак, ефектот врз здравјето не е сè што ова богатство на природата може да ни понуди. Ефикасен е и во борбата против стареењето, во комбинација со најголемото природно совршенство, медот. Бидејќи пролетта е идеално време да се посветиме на грижата за лицето и телото, направете ја оваа природна мешавина која ги брише брчките. Оние кои го пробале тврдат дека ефектите се видливи по кратко време на потрошувачка.

 

10 глави лук ситно измелете, и мешајте со килограм мед и сок од 10 лимони. Оставете во стаклена тегла десетина дена. После тоа, двапати на ден, пред јадење, земете една лажица од смесата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote