in

Суперхероите ги израдуваа децата кои се лекуваат во болницата во Виена! [ВИДЕО]

Најмладите пациенти во болницата во Виена се воодушевени од суперхероите во последните денови.

Супермен, Бетмен и други се појавија од никаде и се спуштија по ѕидовите на институцијата, за изненадување на многумина.

Децата биле воодушевени кога слушнале „суперхеројска“ музика и забележале кој доаѓа да ги посети.

Акцијата беше организирана на 15 февруари.

Децата имаа можност да се фотографираат со суперхерои, почитувајќи ги превентивните мерки.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote